WHO tají zprávu o účincích uranové munice v Iráku!

Napsal Otevreneoci.bloger.cz (») 17. 10. 2013, přečteno: 1238×
images11.jpg

WHO tají zprávu o účincích uranové munice v Iráku!

Pondělí 23.září 2013

Přeloženo ze stránek “Seite3.ch”

http://www.seite3.ch/WHO+haelt+Bericht+ueber+Auswirkungen+von+Uran+Munition+in+Irak+zurueck+/599709/detail.html

 

Uranová munice 

DU-munice (z angličtiny: depleted uranium)

Světová zdravotnická organizace (WHO) je zkorumpovaná organizace. To není nic nového, objevují se ale stále nové a neuvĕřitelné zprávy, které to jen potvrzují. Například tento: od roku 2003 sbírá WHO fakta a důkazy o účincích uranové munice, nasazené Spojenými státy v Iráku, na zdraví.

Do dneška se WHO zdráhá zveřejnit o tom zprávu a úmyslnĕ zdržuje objasnění těchto válečných zločinů.

Spojené státy nasadily ve válce v Iráku tuny uranové minice a uranových bomb. Velké plochy Iráku jsou nyní radioaktivně kontaminovány více než Fukušima nebo Černobyl. Přední radiologové varují před smrtícím prachem, který je vysoce radioaktivní a chemicky toxický a je příčinou četných vrozených vad.

Světová zdravotnická organizace byla již před rokem 2004 povĕrĕna, aby zkoumala účinky uranové munice odpalované v Iráku. Nicméně, dodnes odmítá o výsledcích zveřejňovat jakékoli zprávy. Dokonce i starší studie, probíhající před rokem 2004, jsou tajné až do dneška .

Mm

Americká vláda brání úspěšně WHO provádět šetření v oblastech na jihu Iráku, kde se stále rodí extrémně hodnĕ  novorozenců se závažnými vrozenými vadami.

                          Bývalý WHO personál hovoří o utajování a zastrašování. OSN úmyslnĕ “odvrací zrak”, protože pět stálých členů Rady bezpečnosti chce zabránit dalšímu vyšetřování iráckých válečných zločinů .

Uranová munice je průbojná munice, jejíž střely obsahující ochuzený uran. Ten obsahuje, ve srovnání s přírodním uranem, v menší míře štěpný izotop uranu 235U, zato více tepelnými neutrony neštěpného izotopu 238U. Vzhledem k vysoké hustotě (18,95 g/cm3) tohoto uranu vyvinou tyto střely při nárazu na cíl velmi silnou průraznost. Radioaktivita ochuzeného uranu (α –záření je s  15.000 Bq / g, asi o 40% nižší než u přírodního uranu, s hodnotami 25,000 Bq / g) nemá žádný bojový význam nebo účel. Kromě toho ochuzený uran může obsahovat stopy transuranových prvků, např. plutonia.

V poslední době bylo několik tisíc tun munice z ochuzeného uranu nasazeno především v indo- pákistánském hraničním konfliktu, v Čečensku, během sovětské intervence v Afghánistánu, za války v Bosně, v Kosovu, ve druhé válce v Perském zálivu a ve válce v Iráku. Jen během třítýdenního nasazení v Iráku, v roce 2003, bylo použito 1.000 až 2.000 tun uranové munice.

Uranovou munici používá, pokud je známo, 21 armád svĕta : USA, Rusko, Velká Británie, Čína, Švédsko, Nizozemsko, Řecko, Francie, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Turecko, Egypt, Spojené arabské emiráty, Kuvajt, Izrael, Saúdská Arábie, Irák, Pákistán, Thajsko, Jižní Korea, Japonsko.

Uranová munice se používá v boji proti obrněným vozidlům od poloviny 70-tých let.

 Dopad projektilu DU zapálí jádro uranu. Část DU se odpaří v podobĕ aerosolu a tento jemný prach je pak přenášen větrem na velké vzdálenosti, vdechnutím se částečky prachu dostávají do lidského organizmu. Zbytek DU zústává na místĕ, kde se lidé mohou při styku s ním kontaminovat. Uranoxid se dostává do podzemní vody a i korodující DU-munice uvolňuje nebezpečné látky. Studie UNEP míst v Srbsku a Černé Hoře, který byl bombardován municí DU, objevili tři roky po bombardování částice ochuzeného uranu ve vzduchu. V roce 2004 prokázala jedna studie ochuzený uran také v moči vojáků a civilistů v Iráku.

Vědci věří, že za prudký nárůst koncentrace uranu ve vzduchu, namĕřený ve Velké Británii, je způsoben vlnou bombardování DU-municí na konci března roku 2003.

 Bb

Frieder Wagner (* 1942 Benešov nad Ploučnicí, Česká republika) je německý filmový producent a několikanásobný vítěz Grimme Award.

Roku 2003 natočil Wagner dokumentární film o následcích používání uranových zbraní “Lékař a kontaminované děti z Basry” (Der Arzt und die verstrahlten Kinder von Basra), který byl vysílán v seriálu WDR-Story. Za to mu byla udělena evropská televizní cena ÖKOMEDIA 2004.

V celovečerním, 93- minutovém dokumentárním filmu, financovaném z vlastních zdrojů, “Deadly Dust - prach smrti” z roku 2007 Wagner popisuje svůj výzkum na toto téma, a zejména zkušenosti lékaře Siegwarta Horsta Günthera, který vidí příčinu “syndromu války v Zálivu” a genetických vad a následné  malformace, v používání uranové munice.

Deadly Dust - prach smrti je nejobsáhlejší dokumentární film o použití zbraní s ochuzeným uranem a jejich následcích a nĕkteré části byly použity i ve filmu “Kriegsversprechen”.

Po filmu “Prach smrti” následovala řada pozvání na přednášky o uranové munici, ale po filmu

“Lékař a kontaminované děti z Basry” už nepřišla Wagnerovi žádná další nabídka a ani film “Prach smrti” už není (nesmí být) nikde uvádĕn.

Wagner publikoval mimo jiné v Kai Homilius a v nakladatelství Jürgena Elsässer v měsíčníku Compact.

Kk

Siegwart-Horst Günther (narozen 24.února 1925 v Halle/Saale)

je německý lékař tropické medicíny a badatel klinického obrazu následků uranové munice.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a dvě