Šokující pravda o vysoké dojivosti krav

Napsal Otevreneoci.bloger.cz (») 21. 10. 2013, přečteno: 5394×
hh.jpg

Máme na obzoru nový skandál týkající se potravin a ochrany zvířat?
Redakce Extrem­News dostala minulý týden dopis jednoho hesenského producenta mléka, ve kterém upozorňuje na "syndrom generativní degenerace u skotu" a jeho následky na kvalitu mléka.

Přestože následky současného způsobu chovu dobytka budou mít bezprecedentní dopady na producenty mléka, samotné krávy i všeobecné zásobování obyvatelstva mléčnými výrobky, nevĕnují tomuto problému média, akademické obce, ani odborníci na výživu pražádnou pozornost.


Začátkem 80.let byla dojivost na krávu ještě asi 20 litrů dennĕ, dnes  jsou vysoce výkonné krávy, které produkují kolem 40. litrů mléka denně. Vzhledem k tomu, že pro výživu telete stačí 8 litrů denně, má tato obrovská nadprodukce velmi negativní dopad na zdravotní stav dojnic. Jestliže se dříve dožila kráva 25. let, nyní přezívá zhruba jen 5 let.

Zvýšení produkce mléka je dosaženo pomocí speciálního, na bílkoviny bohatého, krmiva s obsahem močoviny. K tomu napsal veterinář Dr. Karl-Heinz Schmack v odborném časopise

»Hes­sen­bauer«  (vydání 41/2008 ): " ... Největší katastrofou pro zdraví krav je orientace na proteinové krmivo na bázi močoviny. Vyvstaly velké pochybnosti o vhodnosti současného způsobu chovu dojnic, při kterých dosahuje hodnota močoviny v mléce plus / minus 250 mg na litr mléka. Tento způsob vychází z principů pseudo-vědeckých nesmyslů! Příčinou zkrácení životnosti krávy je progresivní degenerace jater a ledvin díky nesmyslnému dodávání neupravených dusíkatých látek, které neodpovídají metabolické kapacitĕ a citlivosti buněk jater a ledvin.“


V dopise, který zaslal redakci Extrem­News již zmínĕný producent mléka, byly informace

Dr. Schmacka nejen potvrzeny, ale byly zde podrobnĕ popsány i jeho vlastní zkušenosti.

Redakci Extrem­News mimo jiné sdĕlil, že teprve po přečtení knihy  Dr. Schmacka »Die beschä­digte Kuh im Harn­stoff­wahn« (Poškození krav šílenstvím zvaném močovina), kde píše o degeneračním syndromu u skotu pochopil, co se dĕje s jeho stádem.

Autor dopisu píše: "Základem je určit optimální přísun bílkovin dojnicím na základě obsahu močoviny v mléce. Podle oficiální „vědy a poradenství“ musí dosáhnout hodnoty 250 mg močoviny na litr mléka. Je-li tato hodnota dosažena nebo dokonce překročena, je množství bílkovin pro výživu dojnice  optimální.“
Pro lepší pochopení stručné vysvětlení jak trávení proteinového krmiva u krávy funguje: kráva je zvíře, jehož předkové žili po miliony let v prériích a na jiných pastvinách, kde nebyli zemědělci, kteří by používali dusíkatých hnojiv a kteří by je krmili bílkovinnými krmivy (sojová moučka, řepkové semeno, hrách, fazole). Pro krávy je tedy dusík jako základní krmivo zcela nevhodný. Příroda to vyřešila vytvořením zvláštního zažívacího traktu, s bachorem jako hlavním žaludkem. Probíhá zde proces trávení  kvašením pomocí  bilionů bakterií. Bílkoviny jsou rozštĕpeny na čpavek a močovinu, které slouží bakteriím jako základní suroviny pro stavbu jejich  vlastních bílkovin. Na rozdíl od člověka a prasat nekončí u krávy štĕpení proteinu u aminokyselin, ale pokračuje dále až k elementárnímu dusíku.
Vzniklá bakteriální hmota postupuje v zažívacím traktu dál do tenkého střeva, kde je strávena a kde se protein (bílkovina) vstřebá.

Účel tohoto komplexního systému:

podle mého názoru jsou při tomto procesu kvašení přítomny i cyanobakterie, které jsou schopny redukovat ve vzduchu obsažený dusík na amoniak, který je pak zpět začleněn do proteinového cyklu. Ale tento proces nebyl, podlé mých informací, nikdy zkoumán.

Nepřirozený, katastorfální způsob krmení krav krmivem obsahujícím 20% proteinů má jedinný účel – aby bylo dosaženo 10.000 nebo více litrů mléka za rok na krávu.

To má za následek tak vysoké množství močoviny v celkovém systému krávy, že přesahuje detoxikační kapacitu jater a ledvin. Močovina je jedem pro buňky, ničí játra a ledviny, a následnĕ jsou ledviny postupnĕ stále méně schopné vylučovat přebytečnou močovinu. To je mĕřitelné a prokazatelné sníženou koncentrací močoviny v moči. Zdravé ledviny krávy jsou schopny vyloučit až 3000 mg močoviny na litr moči. Čím více jsou ledviny krávy poškozeny, tím je množství vyloučené močoviny nižší. Průměr této hodnoty u všech krav v Německu je nyní méně než 1000 mg na litr moči. Nejnižší zjištěná hodnota byla 160 mg / l moči.
Následná onemocnění, jako jsou mastitida (zánĕt mléčných žláz), metritida (zánĕt dĕlohy), otoky kloubů, obsah krve v potu atd. jsou nevyhnutelné a byly také popsány na posledním Buiatrik-kongresu v Lisabonu ( http://www.elite-magazin.de/news/Neue-Kuehe-braucht-das-Land- 856939.html ).
Na základĕ tĕchto informací lze předpokládat, že asi 90 % krav má extrémnĕ poškozená jatra a ledviny, poškození srovnatelná s " konečným stádiem u alkoholiků".

Rr

Nicméně, to není ještĕ všechno, i nenarozené plody telat v děloze trpí poškozením jater a ledvin. Toto poškození přechází z generace na generaci a degenerace se s každou další generací stále zvĕtšuje. To vede nakonec k tomu, že telata nejsou vůbec životaschopná.

Abych si tyto informace ovĕřil, koupil jsem si v každém ze dvou supermarketů 5 krabic plnotučného mléka od různých mlékárenských firem. Vzorky ve zkumavkách jsem předal hesenské laboratoři pro kontrolu mléka a požádal, aby ji o rozbor. Je známo, že mléko se vozí ve sběrných vozíkách od zemědělců do mlékáren, kde je shromažďováno ve velkých kontejnerech (za stálého míchání) a po konečném zpracování se plní do lahví.
Většina testovaných vzorků (z prosince roku 2012) obsahovala  280 mg /l močoviny na litr mléka. Nejvyšší hodnota byla 293mg / l mléka. Nejnižší 160 mg / l.
Chtĕli-li bychom - trochu neserióznĕ a trochu přehnanĕ – porovnat obsah močoviny v mléce a moči, mohlo by se říci, že mléko obsahuje dvakrát více močoviny než moč.
Shromážděné poznatky vedou k oprávnĕnému podezření, že díky špatnému stavu jater a ledvin krav, obsahuje mléko látky, které tam nepatří.

Oo

To by mohlo být jedním z důvodů enormního nárůstu intolerance na mléko v populaci a ukazuje na naléhavou potřebu zabývat se tímto problém na seriózní vĕdecké úrovni.

O účincích zvýšeného obsahu dusíkatých látek v potravinách existuje jedna studie, kterou provedl Rhode Island Hospital. Vedoucí této studie, Suzanne de la Monte, vyjádřila v časopise «Journal of Alzheimer’s Disease» podezření, že nitrosaminy přispívají nejen ke vzniku rakoviny na buněčné úrovni, ale že mohou způsobit také další onemocnění, jako je diabetes 2. typu nebo Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

Zdá se, že tento problém pro instituce zabývající se bezpečností potravin nejenže  vůbec neexistuje, ale je dokonce popírán. Proto vybídla redakce ExtremNews všechny zemĕdĕlce, odborníky a vĕdecké pracovníky z oboru, aby se přihlásili na mailové adrese milch@extremnews.com, za účelem získání dalších informací a eventuelnĕ i pro natočení filmového dokumentu na toto téma.


Pozn. překladatele: ještĕ jste přesvĕdčeni, že v supermarketu kupované kravské mléko, produkty z nĕj a telecí maso je pro vás a hlavnĕ vaše dĕti to nejlepší?

Jestli ano, pak přeji dobrou chuť.Alpha

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a devět