Kurkuma může nahradit přinejmenším 14 alopatických léků

Napsal Otevreneoci.bloger.cz (») 17. 10. 2013, přečteno: 1560×
ff_2.jpg

Kurkuma může nahradit přinejmenším 14 alopatických léků

KOPP -online.de, 27/09/2013

http://info.kopp-verlag.de/medizin-und-gesundheit/gesundes-leben/jonathan-benson/die-heilige-pflanze-kurkuma-koennte-mindestens-14-medikamente-ueberfluessig-machen.html;jsessionid=58D923BCE8E32593A821EDD9D472D537

O mnoha léčivých vlastnostech koření kurkumy (obsahová látka kurkumin) jste pravděpodobně už slyšeli. Ale víte, že doslova tisíce zveřejněných studií, provádĕných po dlouhá léta experty, potvrzují, že kurkuma je stejnĕ účinná, nebo dokonce účinnější než přinejmenším 14 léků, které jsou v současné době na trhu?

Jak se ukazuje , mnoho z nejčastějších chronických onemocnění lze kurkumou předcházet, léčit a dokonce i vyléčit - to už stojí za to se s účinky blíže seznámit.

Zde je sedm lékových skupin, které - jak je vědecky dokázáno - lze nahradit kurkumou :

1 ) Léky proti vysokému cholesterolu. Známý lék na snížení hladiny cholesterolu jako je Lipitor (Atorvastatin Calcium) a Crestor (Rosuvastatin) jsou zbytečné, pokud se nahradí standardními dávkami kurkuminu z kurkumy. To bylo prokázáno ve studii zveřejněné v časopise “Drugs in R & D” v roce 2008. Vědci zjistili, že extrakt z kurkumy u pacientů s endoteliální dysfunkcí - patologické změny v krevních cévách , které vedou k ateroskleróze - léčí probíhající záněty přinejmenším stejně dobře jako léky. Totéž platí pro pacienty s diabetem 2. typu, kde snížuje oxidační stres.

 2) Kortikosteroidy. Miliony lidí dostávají každý rok steroidní (kortisonové) injekce proti zánětům jako je artritida, nebo dokonce rakovina. Studie zveřejněná v časopise výzkumu fytoterapie (Phytotherapy Research) v roce 1999 dokládá, že kurkumin (nejdůležitější antioxidant v kurkumě), má při léčbě zánětlivého onemocnění očí stejný účinek jako steroidní léky. Další studie, které byly od té doby publikovány, potvrzují podobný léčivý účinek při léčbě jiných zánětlivých onemocnění, která jsou obvykle steroidy léčena.

3) Antidepresiva. Vedle mnohých vedlejších účinků antidepresiv, jako je Prozac (Fluoxetin) a Paxil (Paroxetin), nutno uvést, že u některých pacientů dochází paradoxnĕ ke zhoršení depresí. Ale proč se vůbec užívají,  když bylo prokázáno, že kurkuma zlepšuje depresivní stavy mnohem lépe, než tyto nebezpečné drogy?

4 ) Léky pro “zředění” krve. Lidé s vysokým rizikem cévní mozkové příhody nebo infarktu myokardu, nebo s jinými kardiovaskulárními problémy, musí brát léky na “ředění” krve. Místo tĕchto léků by mohli brát jednoduše kurkumu. Vyplývá to ze studie z roku 1986, publikované v časopise Drug Discovery. Podle této studie snižuje kurkuma krevní srážlivost podobnĕ jako aspirin, který je upřednostňován ortodoxní školní medicínou.

5 ) Protizánĕtlivé léky. Aspirin je často předepisován k léčbě zánětlivých onemocnění, stejnĕ jako Ibuprofen a řada dalších léků proti bolestem. I tyto léky jsou zbytečné, protože studie, zveřejněná v časopise Oncogene roku 2004 ukázala, že kurkuma má podobný protizánětlivý účinek a navíc pozitivnĕ ovlivňuje nekontrolovaný růst bunĕk, zejména bunĕk rakovinných.

 6 ) Chemoterapeutické léky. Farmaceutický průmysl chce, abychom vĕřili, že chemoterapie je jednou z mála terapií, které jsou k dispozici při léčbě rakoviny. Ale studie zveřejněná roku  2007

v časopise International Journal of Cancer dospěla k závěru, že kurkuma je při léčbĕ kolorektálního karcinomu (rakovina tlustého střeva a konečníku) stejně účinná jako lék Oxaliplatin (Eloxatin).

7) Léky proti cukrovce. Kurkuma je nejen vážným konkurentem v léčbě cukrovky, ale zveřejněné výsledky výzkumu v časopise Biochemistry and Biophysical Research Communications v roce 2009 ukázaly, že kurkuma funguje mnohem  lépe. Ve srovnání s nejznámĕjším antidiabetikem Metforminem zlepšuje příjem glukózy buňkou až 100.000 krát. Kurkuma také přispívá ke snížení tvorby glukózy v játrech. Tento účinek je přinejmenším stejný jako nejznámější antidiabetika, která jsou v současné době na trhu.

Zdroje pro tento post jsou mimo jiné :

GreenMedInfo.com

NaturalNews.com

NaturalNews.com

Pozn. překladatele: při volbĕ mezi přírodními a chemickými léčivy je vhodné mít na zřeteli, že při stejných, či srovnatelných účincích, nutno brát v úvahu množství vedlejších účinků, které mají chemicky vyrobená léčiva.

Před nasazením přírodních léčiv, nebo přejitím z alopatických (chemických) léků na přírodní, doporučuji podrobnĕ se informovat a optimální je najít lékaře, který je otevřen i tzv. netradičním metodám. Lze tak pravidelnĕ kontrolovat zdravotní stav a úspĕšnost léčby. Takováto spolupráce přinese prospĕch oboum stranám a pacient přispĕje i k rozšíření zkušeností s přírodními léčivy mezi lékaři.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a devět